Garść informacji ogólnych

Poniżej znajdziesz skrót najważniejszych informacji.

 


Noclegi:
Własny namiot do postawienia w upatrzonym miejscu, najlepsza opcja, miejsc nigdy nie zabraknie, nic nie trzeba rezerwować:


Domki

Nocleg w osadzie Cicely w miarę wolnych miejsc. Przaśnie ale z klimatem. ;Do wyposażenia domku należą łóżka z materacami piankowymi pojedyńcze z możliwością połączenia, regał, stolik i krzesła:
więcej info


Ed dla twardzieli( w miarę wolnych miejsc) Ed na piętrze jest jedynie sypialnią, a nasz stary poczciwy już Ed Chigliak karierę filmowca i kinooperatora uprawia na parterze. 18-osobowe wiejskie kino studyjne, takie cuda!


Nocleg pod chmurką czyli rzeź niewiniątek. Nie wiem ?! hamak może weź ze sobą, hę? No chiba, że posiadasz zdolności manualne i na szybko jaki hand-made skonstruuuuuujesz.

Sklepik Ruth-Anne:
Ze dwieście produktów spożywczych po normalnych cenach, od chleba i pasztetu przez lody i ciacha po piwo i piwko. Sklep czynny tylko w sezonie wakacyjnym.

Wyżywienie:
Turyści indywidualni- we własnym zakresie. Do dyspozycji stoi 'Chata Adama',remontowana przed sezonem 2016. Kuchnia turystyczna z kuchenką gazową,lodówkami i czajnikiem elektrycznym.Regały do wrzucania na nie swoich skrzynek żywnościowych, tzw. królikarnia z szafkami zamykanymi w podobnym celu. Ba! Wytrwali znajdą i zlew a nawet jakie sztućce i talerze. Naprawdę! W szczycie sezonu warto wziąć ze sobą mini palnik gazowy, mały , zgrabny i bardzo przydatny. Dzięki niemu staniesz się ulubionym kolegą/żanką.
Wyżywienie grup - szczegóły tutaj

Mycie się:
Myć się? A po co? Lato przecie. A poważniej to są drewniane umywalnie albo prysznice z bieżącą (brrrr!) wodąalbo "Wylla Maurice'a" czyli dodatkowe prysznice i umywalnie z ciepłą wodą w określonych godzinach rano i wieczorem. Tak, tak, Sodomia i Gomoria. Ten luksus kosztuje chętnych 2,5 złocisza ekstra za jednorazowe użycie albo taniej w pakiecie.

Toalety czyli za potrzebą:
Utrzymane w nienagannej czystości, standard miejski znaczy się.

 u Hollinga: 
Bar bez baru ale stare kamienno-drewniane zabudowania kaszubskie, które służą jako świetlica czy pomieszczenie integracyjne .... imprezownia, a w środku kominek, drewniane ławy i stoły, stół do ping-ponga i miejsce do tańczenia. Duża przestrzeń, solidne drewniane stoły i ławy, miejsce spotkań towarzyskich o każdej porze dnia i nocy, w każdą pogodę a to wszystko w cenie pobytu, bez ukrytych kosztów, żadnych małych druczków

Tańczący Łoś i Chris o poranku:
Klepisko do potańcowania na duuże imprezy albo miejsce warsztatów oraz skomputeryzowany mini radiowęzeł

Konie:
czyli konik polski Małyś i letnie wsparcie. Łucja tegoroczną intruktorką.

Sporta i inne:
Na terenie obiektu jest: boisko do siatkówki, pole do mini golfa, stół do ping ponga, mini ścianka wspinaczkowa pozioma, kosz do koszykówki, bule, dużo gier planszowych a także plac zabaw dla dzieci z nakrywaną piaskownicą oraz prywatna plaża nad jeziorem Kamieniczno ze zjeżdżalnią dla dzieci i z pomostem

 


Wypożyczalnia:

 

Dumnie mówim, że mamy kajak sztuk jedna na stanie, o! Dla zapominalskich parę śpiworów i koce też./font>

 


No i lasy i jezioro i przestrzenie:

 Wizytę u dentysty  na plaży dostarczył nam  Rambo.

 Dużo więcej widoków znajdziesz w fotkach

 

 


Historia:

 

Jeśli kto chce poczytać o powstawaniu Przystanku Alaska niech zajrzy tutaj